A Borsodi-dűlő vendégei
No de vissza a Fertő keleti oldalára, a Borsodi-dűlőre.
Ismételten a Sopronból hazafelé tartó utamat színesítettem meg. Legelső mozzanatként rögtön egy kukoricatarlón táplálkozó csapatot vettem észre. Szerencsére, épp egy akácos volt a tarló, ill. az út között; szóval kényelmesen sikerült elhelyezkednem, és körbe-spektíveznem őket. A tömeget nagy lilikek és nyári ludak alkották.
Táplálkozó csapat
Ezek után kényelmesen leparkoltam, majd felmásztam az egyik madármegfigyelő toronyra, a Borsodi-dűlővel szemben. Élveztem a hangulatot: vadludak ezrei gágogtak' hangosan, mind a szomjukat oltó madarak, mind az épp hosszú "V"-betűkben érkezők. Ismételten a spektívé volt a főszerep: elkezdtem szépen végignézni a madarakat, hátha akad köztük ritkaság. "Sajnos csak" a ludakat itt is nagy lilikek és nyári ludak egyedei színesítették. Közbe-közbe csináltam pár képet; pláne akkor, amikor 1 subald rétisas megreptette a társaságot. Hatalmas élmény volt!
Tömeg
A fotózás persze nem maradhatott máskor sem el. Próbáltam a berepülő csapatokat fotózni, figyelgetni a fajokat. Egyszer-kétszer egész közel is lefényképezhettem a madarakat.
Ha krúgatás'ra figyel fel az ember, természetesen mindig a darvak jutnak rögtön az eszünkbe. 33 daru húzott át a terület felett. Nézegettem a récéket is: rengeteg tőkés réce, csörgő réce tartózkodott a vízen, ill. a jégen. Az érdekesebb fajok kisebb számban voltak jelen: fütyülők, kanalasok, kendermagosak, nyílfarkúak. Egy érdekes csoportot jelentettek még az ásóludak. Mindig megfigyelhet az ember itt eme fajokból, 11 bütykös ásóludat szúrtam én is ki. Sirályok is jöttek-mentek az élőhelyen. Sárgalábú, vihar és dankasirályok kerültek fel a listára.
Nagy lilik (Anser albifrons)
Daru (Grus grus)
Madárfajok...
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése